Gävle Dala Vinterenduro Cup Deltävling 1 2020-01-12
Gävle Dala Vinterenduro Cup Deltävling 1 2020-01-12
2024-03-29 07:26:33
Tävlingsinformation
Label
Value
Tillståndsnummer
70-19
Arrangör
Skutskärs MS
Gren
Enduro
Arena (tillfällig)
Skutskärs Endurobana (Nej)
Tävlingstyp
Typ 1 Mixad
Tävlingsstatus
Nationell
Label
Value
Datum
2020-01-12
Tilläggsregler
Ladda ner
Supervisor
Jan Nyström (Ordförande)
Kontaktperson (Namn)
Jesper Birgersson
Kontaktperson (Telefonnummer eller epost)
0707951906
Tävlingsklass
Serie
Tävlingsstatus
Betalda
Anmälda
Max
Lagtävling
Förare/Laglista
Totalt antal anmälda:
191
205
Ogrupperade klasser
Bredd
Gävle-Dala Vinter Enduro Cup 2020
Serieregler
Nationell
57
61
-
Nej
Visa
Dam
Gävle-Dala Vinter Enduro Cup 2020
Serieregler
Nationell
7
7
-
Nej
Visa
Elit
Gävle-Dala Vinter Enduro Cup 2020
Serieregler
Nationell
13
13
-
Nej
Visa
Junior
Gävle-Dala Vinter Enduro Cup 2020
Serieregler
Nationell
17
18
-
Nej
Visa
Motion -50
Gävle-Dala Vinter Enduro Cup 2020
Serieregler
Nationell
47
52
-
Nej
Visa
Motion 50+
Gävle-Dala Vinter Enduro Cup 2020
Serieregler
Nationell
34
37
-
Nej
Visa
Ungdom E0
Gävle-Dala Vinter Enduro Cup 2020
Serieregler
Nationell
11
11
-
Nej
Visa
Ungdom E1
Gävle-Dala Vinter Enduro Cup 2020
Serieregler
Nationell
5
6
-
Nej
Visa
Startnr
Förnamn
Efternamn
Klubb
Team
Fabrikat
Reg. Betalning i systemet
Tävlingsklass: Junior
200
Eddie
Hansson
Säters MK
Visa förarprofil
Doghill Racing - motocrossbutiken.se
Husqvarna
Ja
201
Philip
Åkesson
Folkare MK
Doghill Racing - motocrossbutiken.se
KTM
Ja
202
Oscar
Olsson
Örbyhus MCK
Visa förarprofil
Team Swemco
KTM
Nej
204
Anton
Rosendal
SMK Gävle
KTM
Ja
207
Tobias
Widén
Göta MS
Beta
Ja
215
Hampus
Berggren
SMK Hofors
Visa förarprofil
KTM
Ja
216
Alexander
Norén
SMK Gävle
Visa förarprofil
KTM
Ja
236
Alfons
Andersson
SMK Gävle
KTM
Ja
245
Karl
Bengtsson
SMK Dala Falun
KTM
Ja
255
Ludvig
Putkuri
Folkare MK
Beta
Ja
261
Martin
Markström
MCK 4 All
Visa förarprofil
Honda
Ja
266
Benjamin
Hansson
Säters MK
Visa förarprofil
Husqvarna
Ja
270
Robin
Persson
SMK Hedemoraavdelning
Husaberg
Ja
272
Anton
Edin
Östhammars MK
KTM
Ja
278
Victor
Lundin
SMK Tierp
KTM
Ja
287
Pipar Jonas
Gruvris
Rättvik Boda MK
Yamaha
Ja
291
Philip
Gunnari
SMK Ockelbo
KTM
Ja
294
André
Högberg
Uppsala MK
Yamaha
Ja