Knobby Swedish Enduro Championship delt. 7 2021-09-25
Knobby Swedish Enduro Championship delt. 7 2021-09-25
2024-04-18 03:54:18
Tävlingsinformation
Label
Value
Tillståndsnummer
70-11
Arrangör
Göta MS
Gren
Enduro
Arena (tillfällig)
TBA (Ja)
Tävlingstyp
SM
Tävlingsstatus
Nationell/Internationell
Label
Value
Datum
2021-09-25
Tilläggsregler
Ladda ner
Supervisor
Mikael Zakrisson (Ordförande)
Kontaktperson (Namn)
Marcus Frändén
Kontaktperson (Telefonnummer eller epost)
marcus.franden@svemo.se
Tävlingsklass
Serie
Tävlingsstatus
Betalda
Anmälda
Max
Lagtävling
Förare/Laglista
Totalt antal anmälda:
227
229
Ogrupperade klasser
Bredd
Nationell/Internationell
30
31
-
Nej
Visa
SM Damer
Knobby Swedish Enduro Championship 2021
Nationell/Internationell
13
13
-
Nej
Visa
VRM 1
Knobby Swedish Enduro Championship 2021
Nationell/Internationell
45
45
-
Nej
Visa
VRM 2
Knobby Swedish Enduro Championship 2021
Nationell/Internationell
37
38
-
Nej
Visa
JSM 1, JSM 2, SM 1, SM 2, SM 3 | Lediga platser: Obegränsat
JSM 1
Knobby Swedish Enduro Championship 2021
Nationell/Internationell
28
28
-
Nej
Visa
JSM 2
Knobby Swedish Enduro Championship 2021
Nationell/Internationell
19
19
-
Nej
Visa
SM 1
Knobby Swedish Enduro Championship 2021
Nationell/Internationell
16
16
-
Nej
Visa
SM 2
Knobby Swedish Enduro Championship 2021
Nationell/Internationell
29
29
-
Nej
Visa
SM 3
Knobby Swedish Enduro Championship 2021
Nationell/Internationell
10
10
-
Nej
Visa
Startnr
Förnamn
Efternamn
Klubb
Team
Fabrikat
Reg. Betalning i systemet
Tävlingsklass: JSM 2
4
Joakim
Grelsson
Fältjägarna EF
KTM Scandinavia
KTM
Ja
23
Max
Erlandsson
Falköpings MK
Visa förarprofil
Team Triple One
Honda
Ja
27
David
Kadestam
Göta MS
Visa förarprofil
KTM
Ja
75
Hampus
Görl
Göta MS
KTM
Ja
78
Lukas
Largén
Norrahammars MK
Motostar Racing
Husqvarna
Ja
90
Viktor
Eriksson
Västerås MK
Visa förarprofil
KTM
Ja
96
Lucas
Bergström
Solshesters MCK
Eks El & Motor BETA
Beta
Ja
126
Axel
Andersson
SMK Östgöta MC-Förening
Team Hojbutiken Racing
KTM
Ja
135
Lukas
Printz
SMK Dala Falun
Team Triple One
GasGas
Ja
148
Melker
Oscarsson
SMK Södermanland
Sherco
Ja
149
Douglas
Danfors
Göta MS
KTM
Ja
211
Anton
Rosendal
Göta MS
Team Lingvalls Motor AB
KTM
Ja
214
Dennis
Henberg
Hjo MK
Sherco
Ja
240
Axel
Semb
Göta MS
Husqvarna
Ja
283
Klas
Friberg
Mockfjärd MK
Husqvarna
Ja
343
Nisse
Gustavsson
Botkyrka MK
Visa förarprofil
Yamaha
Ja
371
Marcus
Ebedal
MC Alingsås
Visa förarprofil
Speedequipment
KTM
Ja
377
Max
Ahlin
Falköpings MK
Husqvarna Scandinavia
Husqvarna
Ja
390
Isac
Friman
Tidaholms MK
PRO CIRCUIT Team Sweden/StombergsRacing
Husqvarna
Ja