Knobby Swedish Youth Enduro Championship delt. 3 2017-08-12
Knobby Swedish Youth Enduro Championship delt. 3 2017-08-12
2024-03-29 01:52:47
Tävlingsinformation
Label
Value
Tillståndsnummer
70-8
Arrangör
FMCK Skövde
Gren
Enduro
Arena (tillfällig)
Kråkberget 2 (Nej)
Tävlingstyp
SM
Label
Value
Tävlingsstatus
Nationell/Internationell
Datum
2017-08-12
Tilläggsregler
Ladda ner
Supervisor
Patricia Eneroth (Ordförande)
Tävlingsklass
Serie
Tävlingsstatus
Betalda
Anmälda
Max
Lagtävling
Förare/Laglista
Totalt antal anmälda:
196
196
Ogrupperade klasser
Bredd
Nationell/Internationell
67
67
-
Nej
Visa
USM 1
Knobby Swedish Youth Enduro Championship 2017
Nationell/Internationell
38
38
-
Nej
Visa
USM 2
Knobby Swedish Youth Enduro Championship 2017
Nationell/Internationell
37
37
-
Nej
Visa
USM 3
Knobby Swedish Youth Enduro Championship 2017
Nationell/Internationell
43
43
-
Nej
Visa
USM D1
Knobby Swedish Youth Enduro Championship 2017
Nationell/Internationell
3
3
-
Nej
Visa
USM D2
Knobby Swedish Youth Enduro Championship 2017
Nationell/Internationell
1
1
-
Nej
Visa
Öppen Dam
Nationell/Internationell
7
7
-
Nej
Visa
Startnr
Förnamn
Efternamn
Klubb
Team
Fabrikat
Reg. Betalning i systemet
Tävlingsklass: USM 2
202
Max
Mårtensson
FMCK Skövde
Visa förarprofil
Racing Team P & T Verktyg AB
Husqvarna
Ja
203
Ludvig
Berger
FMCK Skövde
Racing Team P & T Verktyg AB
KTM
Ja
204
Melvin
Bernström
Carlsborgs MK
Hedströms Motor Sweden
Beta
Ja
205
Kalle
Hindström
Laxå MK
Team Ljunggrens Motor
Yamaha
Ja
206
Hampus
Görl
Göta MS
KTM
Ja
207
Marcus
Eisner
FMCK Skövde
CEC Racing
Husqvarna
Ja
208
Hannes
Appelqvist
Kortedala MK
Yamaha
Ja
209
Wiktor
Ahlquist
Tibro MK
Visa förarprofil
StombergsRacing.se
Husqvarna
Ja
210
Jakob
Thor
Göta MS
Team JE68/KTM
KTM
Ja
213
Filip
Eklind
FMCK Skövde
Yamaha
Ja
214
Karl
Bengtsson
SMK Dala Falun
KTM
Ja
215
Arvid
Karlsson
Vimmerby MS
KTM
Ja
216
Isac
Svärd
Karlskoga EK
Visa förarprofil
KTM
Ja
219
Robin
Olsson
Karlskoga EK
Visa förarprofil
Micke Marin
KTM
Ja
220
Oscar
Rooth
Haninge MK
Visa förarprofil
Husqvarna
Ja
222
Nisse
Bengtsson
FMCK Skövde
Racing Team P & T Verktyg AB
Sherco
Ja
228
Benjamin
Palmstedt
Lidköpings MCK
KTM
Ja
229
Filip
Örqvist
FMCK Skövde
Ja
230
Vincent
Richard
FMCK Malmö
Husqvarna
Ja
231
Oliver
Thorén
Botkyrka MK
Visa förarprofil
Yamaha
Ja
232
Arvid
Pantzar
Vimmerby MS
Husqvarna
Ja
233
Arvid
Siggesson
Tibro MK
KTM
Ja
234
Valter
Åkesson
FMCK Eksjö
Visa förarprofil
KTM
Ja
238
Marcel
Tara
Tibro MK
Visa förarprofil
Yamaha
Ja
240
Jonathan
Johansson
FMCK Skövde
KTM
Ja
242
Oskar
Henrysson
FMCK Eksjö
Visa förarprofil
KTM
Ja
244
Albin
Sjölin
Timrå EK
KTM
Ja
246
Karl
Eriksson
Sala MSK
KTM
Ja
248
Marcus
Bennerstam
MX Stockholm MCK
Visa förarprofil
Honda
Ja
249
Leo
Aaltonen
Åsätra MK
Husqvarna
Ja
257
Hannes
Östensson
MK Ran
Ja
263
Oscar
Jonsson
Timrå EK
Team Däckhuset Sundsvall
KTM
Ja
267
Joakim
Fransson
SMK Vingåker
Visa förarprofil
Team Hojbutiken Racing
KTM
Ja
268
Kevin
Andersson
Linköpings MS
Team Hojbutiken Racing
Husqvarna
Ja
269
David
Mattsson
Botkyrka MK
TM Racing Sweden
TM
Ja
273
Samuel
Borg
Wäxjö MS
Visa förarprofil
KTM
Ja
277
Lukas
Zander
FMCK Skövde
Yamaha
Ja