Serietabell Knobby Swedish Youth Enduro Championship 2019 (USM 1, USM 2, USM 3, USM D1, USM D2)
Tillbaka Skriv ut
select

Visa publikstatistik
  • S:a * Summa poäng innan borträkning av deltävlingar
  • S:a Summa poäng efter borträkning av deltävlingar
Mer detaljerad information angående kolumnernas innehåll visas genom att hålla musen över rubrikerna. På de kolumner som utgör ett resultat kan man klicka på rubriken för att se enbart den deltävlingens resultat.
Pl#FörareKlubbTeamFabrikatNatDelt. 1Delt. 2Delt.3Delt.4Delt.5S:a *S:a
1169 Albin Berglund Hudiksvalls MCK KTM SE 2225(20)252511797
2111 Elias Berggren Götene MK KTM SE 25222522(22)11694
3199 Erik Persson FMCK Skövde KTM SE 202022(18)2010082
4115 Anton Karlsson SMK Vingåker KTM SE (0)151220186565
5126 Oskar Willén Sala MSK Husqvarna SE 12(12)1516146957
6114 Carl Olsson FMCK Skövde KTM SE 18141310(4)5955
7131 Rasmus Görl Göta MS KTM SE 1410(9)14136051
8116 Alfred Sundgren Götene MKTeam A-MotoKTM SE 1511(4)12125450
9151 Karl Lennartsson FMCK Eksjö Husqvarna SE 161311  4040
10121 Edvin Wiberg Solshesters MCK Yamaha SE 117(0)1383939
11132 Olle Mårtensson Gislaveds MKTeam MWEYamaha SE 716140 3737
12141 André Blohmé FMCK HässleholmJE68 Racing TeamKTM SE 01818  3636
13124 Theodor Franzén Botkyrka MK   SE  5511153636
14137 Alfred Karlsson FMCK Skövde Husqvarna SE 9989(7)4235
15148 Melvin Nordgren Örebro MKTeam Marin&Fritid 2019Husqvarna SE 13 16053434
16142 Robin Gunnarsson MK Pionjär KTM SE   715 2222
17180 Hugo Josefsson Upplands Väsby MK KTM SE   101102121
18150 Algot Hjalmarsson SMK Värnamo KTM SE 5636 2020
19190 Hugo Andersson FMCK SkövdeStombergs RacingKTM SE 10313(0)1717
20128 Liam Åkerlund Uppsala MKTeam Din MC/Monster Energy/MotulKTM SE     161616
21161 Ed Permstäde Kilsbergens MotorklubbTeam Marin&Fritid 2019KTM SE 880  1616
22134 Dennis Sahlin Hudiksvalls MCKTeam Thorells MXKTM SE 00(0)861414
23177 Gustav Eriksson Sala MSK KTM SE 6 6  1212
24163 William Ohlsson Botkyrka MK KTM SE     111111
25140 Ludvig Hamberg FMCK SkövdeStombergs RacingKTM SE 002(0)91111
26138 Theodor Popp SMK Värnamo KTM SE 3 0701010
27168 Linus Knutsson Falköpings MK KTM SE 4202(0)88
28182 Filip Larsson Örebro MK Husqvarna SE    5277
29192 Elias Nieroth FMCK Skövde KTM SE 00(0)4155
30181 Felix Carell FMCK MalmöJE68 Racing TeamKTM SE 140  55
31155 William Hedström Åsätra MK Husqvarna SE 0  0333
32162 Hugo Holmberg FMCK Eksjö Husqvarna SE 2100(0)33
33153 Acke Jiredal Botkyrka MK   SE     000
33146 Albin Klasbäck Linköpings MS Yamaha SE    0 00
33160 Alex Johansson Skene MS Yamaha SE    0 00
33187 Alfred Henrysson FMCK Eksjö KTM SE 0000 00
33170 Eric Andersson SMK Eksjö MC & US Yamaha SE 00 0 00
33139 Felix Melin FMCK Eksjö Kawasaki SE  0   00
33191 Hampus Nilhoft Meglic FMCK Malmö KTM SE 00 0000
33156 Hampus Östensson Hallsbergs MK Husqvarna SE  0   00
33144 Harry Åberg Gislaveds MK KTM SE   0  00
33174 John Kopp Lidköpings MCK KTM SE 000  00
33194 Liam Nilsson Stenungsunds MS KTM SE   0  00
33129 Lukas Djignagård FMCK Malmö KTM SE 00 0 00
33158 Max Hammarbäck Karlskoga EKTeam Ljunggrens MotorKTM SE   00000
33186 Melvin Blom Bodafors MK Husqvarna SE    0 00
33157 Nils Anderberg Botkyrka MK TM SE   00000
33145 Oscar Klahr FMCK Eksjö KTM SE  0 0 00
33152 Oskar Färm Dymkowski Botkyrka MK KTM SE     000
33135 Pontus Svensson FMCK Eksjö   SE  0   00
33136 Victor Rylner Norrahammars MK Honda SE 0    00

  • English (United States), English (United States)
  • svenska (Sverige), Swedish (Sweden)