Serietabell Hojbutiken Cup (Bredd, Dam, Elit/Senior, Junior, Motion 24-39, Motion 40-)
Välj tävlingsklass
select
Bredd
Dam
Elit/Senior
Junior
Motion 24-39
Motion 40-
Visa publikstatistik
Mer detaljerad information angående kolumnernas innehåll visas genom att hålla musen över rubrikerna. På de kolumner som utgör ett resultat kan man klicka på rubriken för att se enbart den deltävlingens resultat.
Pl
#
Förare
Klubb
Team
Fabrikat
Nat
1
Deltävling 2
Delt. 3
Delt. 4
Delt 5
Delt. 6
S:a
1
107
Daniel Heintze
Finspångs MS
SE
90
80
100
100
100
90
560
2
90
Tobias Häll
SMK Östgöta MC-Förening
SE
100
100
90
75
90
100
555
3
114
Jim Rundblad
Finspångs MS
KTM
SE
80
90
70
70
80
75
465
4
108
Robert Forsberg
Björkviks MC
Beta
SE
59
70
59
57
75
70
390
5
112
Max Bäckström
SMK Vingåker
SE
75
55
65
60
65
320
6
146
Stefan Andersson
SMK Vingåker
SE
65
80
65
80
290
7
71
Mats Kvarnestedt
Linköpings MS
SE
56
57
49
52
60
274
8
89
Linus Dalhammer
Linköpings MS
SE
52
51
53
50
59
265
9
151
Oskar Öhman
FMCK Strängnäs
SE
58
56
53
65
232
10
229
Magnus Kallander
Linköpings MS
SE
49
57
54
51
211
11
130
Stefan Hultmark
Linköpings MS
SE
51
54
52
53
210
12
243
Joakim Svensson
Finspångs MS
SE
60
65
70
195
13
91
Hampus Falk
Linköpings MS
SE
75
80
155
14
212
Joel Hjelte
Linköpings MS
SE
70
75
145
15
366
Jan Nevala
Gnesta MK
SE
90
52
142
16
250
Mattias Jonsson
Vimmerby MS
SE
60
60
120
17
292
Tomas Johansson
Linköpings MS
SE
59
58
117
18
94
Joakim Pettersson
Göta MS
SE
59
54
113
19
210
Jens Lindgren
Gammalkils MK
SE
56
57
113
20
394
Sebastian Pettersson
FMCK Strängnäs
SE
51
58
109
21
242
Johan Sigby
Norrahammars MK
SE
57
51
108
22
191
Olof Gustafsson
Flens Enduro
SE
53
52
105
23
140
Mats Dahlberg
Nyköpings MS
SE
60
60
24
468
Tomas Eriksson
Kilsbergens Motorklubb
SE
59
59
25
184
Mikael Bengtsson
Falköpings MK
SE
58
58
26
600
Linus Härdelin
SMK Östgöta MC-Förening
SE
58
58
27
474
Fredrik Herneflod
SMK Kolmården
SE
58
58
28
249
Jonathan Skansen
Botkyrka MK
SE
56
56
29
434
Mikael Sengoltz
Wäxjö MS
SE
56
56
30
181
David Samuelsson
Gammalkils MK
SE
55
55
31
733
Robert Ask
Botkyrka MK
SE
55
55
32
809
Tina Månsson
SMK Gävle
SE
55
55
33
760
Emil Esping
Vimmerby MS
SE
55
55
34
98
Nikki Stigsson
Vimmerby MS
SE
54
54
35
92
Simon Rubensson
SMK Vingåker
SE
54
54
36
137
Jakob Lindgren
SMK Vingåker
SE
53
53
37
716
Hans Eriksson
Åbågen MCK
SE
50
50
38
185
Jonathan Gustafsson
SMK Vingåker
SE
50
50