Serietabell Sverige Cup 2021 (Sverige Cup MX1, Sverige Cup MX2, Sverige Cup Open (Resultat))
Välj tävlingsklass
select
Visa totalsammanställning
Sverige Cup MX1
Sverige Cup MX2
Visa publikstatistik
Mer detaljerad information angående kolumnernas innehåll visas genom att hålla musen över rubrikerna. På de kolumner som utgör ett resultat kan man klicka på rubriken för att se enbart den deltävlingens resultat.
Pl
#
Förare
Klubb
Team
Licensklass
Fabrikat
Nat
S:a
1
478
Sebastian Berglund
Nynäshamns MCK
Senior
SE
107
2
317
Pontus Håkansson
Anderslövs MK
Junior
SE
99
3
907
Anton Nilsson
Målilla MK Motocrossklubb
Junior
SE
86
4
278
Jimmy Lundberg
Helsingborgs MCK
Senior
SE
62
5
523
Joakim Hillström
Finspångs MS
Senior
SE
58
6
96
Fredrik Karlsson
SMK Södermanland
Senior
SE
50
7
15
Robin Ember
SMK Eksjö MC & US
Senior
SE
47
8
440
Lucas Appel
Katrineholms MCC
Senior
SE
46
9
953
Christoffer Persson
FMCK Kalix
Junior
SE
40
9
743
Filip Hagdahl
Degerfors MK
Junior
SE
40
11
280
William Davidsson
Getinge MK
Junior
SE
38
12
881
Emil Harr
Sorsele Skoterklubb
Junior
SE
37
13
248
Marcus Spetz
Hökensås MCK
Senior
SE
34
14
685
Jesper Stark
MK Orion
Senior
SE
33
15
321
Gustav Johansson
Folkare MK
Junior
SE
31
16
1126
Matilda Huss
Uppsala MK
Junior
SE
29
17
741
Fredrik Nylund
Tibro MK
Senior
SE
27
17
282
Hamilton Ericsson
Haninge MK
Junior
SE
27
17
289
Niklas Ivarsson
Älvbygdens MK
Junior
SE
27
20
374
Joakim Weston
MK Orion
Kawasaki
SE
26
21
586
Ludvig Isaksson Hellberg
Linköpings MS
Senior
SE
25
22
38
Alexander Forsberg
Ljusdals MK
Junior
SE
23
23
301
Albin Lundberg
Arvidsjaurs MS
Junior
SE
20
23
817
Edvard Sand
SMK Dala Falun
Junior
SE
20
23
811
Fredrik Olsson
Hedesunda CK
Senior
SE
20
23
274
Liam Malmström
Kiruna MK
Junior
SE
20
27
342
Måns Oldenburg
SMK Södermanland
Senior
SE
18
28
831
Niklas Bäckman
Mockfjärd MK
Junior
SE
17
29
438
Jonathan Jogér
Katrineholms MCC
Senior
SE
16
29
214
Lucas Eriksson
Östhammars MK
Junior
SE
16
31
589
Benjamin Göthenberg
Åbågen MCK
Junior
SE
15
32
252
Joel Hammarström
Kiruna MK
Senior
SE
14
33
19
Anton Josefsson
Kinds MK
Senior
SE
13
34
677
Liam Dafors
Västerås MK
Junior
SE
12
35
883
Christoffer Bohlin
SMK Södermanland
Junior
SE
10
35
455
Dennis Putkuri
Folkare MK
Senior
SE
10
35
313
Simon Brännström
Skellefteå MS
Junior
SE
10
38
163
Anton Holm
Nynäshamns MCK
Junior
SE
9
38
123
Jonatan Fransson
Kinds MK
Senior
SE
9
38
267
William Lindholm
Göta MS
Senior
SE
9
41
860
Erik Fundell
SMK Gävle
Junior
SE
8
41
614
Liam Freyer
SMK Kristianstadsavd.
Junior
SE
8
41
527
Pontus Fredman
MK Tranan
Junior
SE
8
44
965
Anton Gunnstedt
Finspångs MS
Junior
SE
7
44
67
Axel Sjööberg
Skivarps MK
Junior
SE
7
44
1104
Hjalmar Öström
FMCK Kalix
Junior
SE
7
44
534
Love Klippinge
Stenungsunds MS
Junior
SE
7
48
577
Joakim Westerlund
SMK Södermanland
Junior
SE
6
49
371
Kevin Sohlberg
Örebro MK
Junior
SE
5
49
366
Kimie Jägnert
Stenungsunds MS
Junior
SE
5
51
682
Arvid Stjärnås
Värmdö MK
Junior
SE
2
51
899
Fredrik Rask
Töreboda MK
Senior
SE
2
51
160
Marcus Svanström
Hedesunda CK
Senior
SE
2
54
129
Axel Älvebrink
Östhammars MK
Junior
SE
1
54
135
Henrik Nidmark
Västerås MK
Senior
SE
1
56
669
Andreas Axelsson
Tibro MK
Senior
SE
0
56
251
Anton Ihregren
Hökensås MCK
Senior
SE
0
56
417
Daniel Nyman
Mockfjärd MK
Senior
SE
0
56
543
Elvis Sjöberg
SMK Kristianstadsavd.
Junior
SE
0
56
818
Emil Gustavsson
Vissefjärda CK
Junior
SE
0
56
844
Gustav Billing
Folkare MK
Senior
SE
0
56
46
Hampus Larsson
Umeå AK
Junior
SE
0
56
927
Ida Djärf Björklund
SMK Eksjö MC & US
Senior
SE
0
56
134
Jakob Hellkvist
Rödeby CK
Junior
SE
0
56
269
Jimmy Solander
SMK Eksjö MC & US
Senior
SE
0
56
411
Jonny Sahlberg
Örebro MK
Junior
SE
0
56
619
Kalle Österberg
Piteå MS
Junior
SE
0
56
630
Linus Stridsby
Tomelilla MK
Junior
SE
0
56
865
Nicklas Scott Fant
Hedesunda CK
Junior
SE
0
56
393
Oliver Pedersen
MK Tranan
Junior
SE
0
56
764
Samantha Scott Fant
Hedesunda CK
Junior
SE
0
56
977
Sebastian Robertsson
Rödeby CK
Junior
SE
0
56
702
Victor Didricksson
Landskrona MK
Junior
SE
0
56
257
William Bäckström
Landskrona MK
Junior
SE
0
56
944
William Vegehall
Landskrona MK
Junior
SE
0