Serietabell Race Magazine Cup 2022 (125cc U)
Välj tävlingsklass
select
125cc U
Visa publikstatistik
Mer detaljerad information angående kolumnernas innehåll visas genom att hålla musen över rubrikerna. På de kolumner som utgör ett resultat kan man klicka på rubriken för att se enbart den deltävlingens resultat.
Pl
#
Förare
Klubb
Team
Licensklass
Fabrikat
Nat
H1
H2
H1
H2
H1
H2
H3
H4
H1
H2
S:a
1
93
Emil Wänndahl
Huskvarna MK
Motostar Racing
Ungdom
SE
18
18
14
14
22
25
25
25
22
20
203
2
930
Alvin Svonni
Kiruna MK
Ungdom
SE
25
22
22
22
91
3
67
Viking Vestman
Öredalens IK
Ungdom
SE
20
20
20
20
80
4
694
Axel Karlsson
Upplands Väsby MK
Ungdom
SE
16
16
25
22
79
5
505
Sebastian Sundman
Göta MS
Ljunggrens Motor
Ungdom
SE
20
20
16
20
76
6
328
Melwin Kaikkonen
Haparanda SK
Ungdom
SE
18
18
18
18
72
7
232
Liam Lindgren
Norrbottens MS Boden
Ungdom
SE
13
16
16
16
61
8
1150
Benjamin Masternes Hansen
Lakselv MK
KTM
NO
15
14
14
14
57
9
937
Viktor Forsberg
Luleå MS
FFRacing Team
Ungdom
SE
1
7
16
15
15
54
10
728
Oscar Nikula
Haparanda SK
Ungdom
SE
14
13
13
13
53
11
20
Albin Antonsson
SMK Kristianstadsavd.
Ungdom
SE
14
14
8
15
51
12
515
Olle Mårtensson
SMK Värnamo
Ungdom
SE
25
25
50
13
717
Otto Gustavsson
Vissefjärda CK
Ungdom
SE
25
22
47
14
64
Edvin Olstrand
Linköpings MS
Allbetong i Östergötland
Ungdom
SE
20
25
45
15
305
Pontus Girmalm
Vrigstad MK
Ungdom
SE
22
22
44
16
133
Loke Danielsson
Vissefjärda CK
Ungdom
SE
18
25
43
17
199
Neo Svensson
Åbågen MCK
Team ATV Racing
Ungdom
SE
13
4
12
13
42
18
421
Lukas Svallin
Hallsbergs MK
Team cljp Sweden
Ungdom
SE
22
16
38
19
982
Marco Kristensson
Landskrona MK
Ungdom
SE
15
18
33
20
430
Lucas Borg
Botkyrka MK
MC Sport Racing Team
Ungdom
SE
15
18
33
21
587
Tyra Bäckström
MX Stockholm MCK
MC Sport Racing Team
Ungdom
SE
18
15
33
22
935
Felix Friberg
Vissefjärda CK
Ungdom
SE
16
16
32
23
331
Anton Gunnarsson
Huskvarna MK
Ungdom
SE
3
12
15
30
24
920
Sandro Sols
Getinge MK
Ungdom
SE
20
8
28
25
70
Eric Andersson
SMK Eksjö MC & US
Ungdom
SE
14
14
28
26
81
Axel Isgren
Vissefjärda CK
Ungdom
SE
10
15
25
27
668
Felix Takkunen
SMK Kristianstadsavd.
Ungdom
SE
13
11
24
28
147
Ebbe Kronvall
SMK Kristianstadsavd.
Ungdom
SE
12
12
24
29
83
Mille Söderblom
Hallsbergs MK
Ungdom
SE
11
12
23
30
932
Alwin Cederlund
Vissefjärda CK
Ungdom
SE
9
13
22
31
707
Filip Svan
Rättvik Boda MK
Ungdom
SE
9
13
22
32
121
Noel Tufvesson
SMK Eksjö MC & US
Ungdom
SE
11
10
21
33
88
Elliot Wigforss
MX Stockholm MCK
SE
15
5
20
34
289
Sebastian Blom
MX Stockholm MCK
Ungdom
SE
12
8
20
35
967
Vilgot Andersson
SMK Kristianstadsavd.
Ungdom
SE
10
9
19
36
204
Henning Hollertz
Finspångs MS
Ungdom
SE
7
11
18
37
800
John Cagner
Tibro MK
Ungdom
SE
8
9
17
38
1038
Vincent Ring
SMK Östgöta MC-Förening
Ungdom
SE
6
10
16
39
1471
Pelle Gundersen
KNMV
NL
13
0
13
40
291
Tim Millberg
Veinge MCK
Ungdom
SE
5
6
11
41
1288
Max Mozzi
Arena Motorklubb
Ungdom
SE
4
4
42
837
Noah Tenghagen
SMK Kristianstadsavd.
Ungdom
SE
2
2
43
1466
Eddie Sördén
Upplands Väsby MK
Ungdom
Yamaha
SE
0
0
0
43
558
Oskar Karlsson
MK Tranan
Ungdom
SE
0
0