Serietabell Knobby Swedish Enduro Championship 2018 (JSM 1, JSM 2, Knobby Swedish Enduro Cup, SM 1, SM 2, SM 3, SM Damer, Svesk 125 Junior Cup, VRM 1, VRM 2)
Tillbaka Skriv ut
select

Visa publikstatistik
Mer detaljerad information angående kolumnernas innehåll visas genom att hålla musen över rubrikerna. På de kolumner som utgör ett resultat kan man klicka på rubriken för att se enbart den deltävlingens resultat.
Pl#FörareKlubbTeamFabrikatNatDelt. 1Delt. 2Delt.3Delt. 4Delt. 5Delt. 6Delt. 7Delt. 8S:a
195 Alexander Gunnerheim Göta MSTibro MC ServiceYamaha SE 1517172017151717135
28 Pontus Skog Karlskoga EKKTM ScandinaviaKTM SE 20202002020820128
322 John Salomonsson FMCK SkövdeHusqvarna Motorcycles ScandinaviaHusqvarna SE 171315100172011103
421 Marcus Adielsson Tibro MKYamaha Johansson mpeYamaha SE 131113171511119100
5133 Olle Wennerlund Tranås MSTeam Bloms MX RacingKTM SE 101511158813888
6305 Tobias Carlsson Norrahammars MK KTM SE 91081311771075
770 Petter Wennerlund Tranås MSTeam Bloms MX RacingKTM SE 119911101010070
8377 Max Ahlin Falköpings MKstombergsracing.seSherco SE 0 1091399050
9164 Marcus Göthenberg Åbågen MCK Husqvarna SE      13151543
10224 Linus Forskil Karlskoga EKTeam Ljunggrens MotorKTM SE 8856525 39
11308 Axel Andersson SMK Östgöta MC-FöreningTeam Hojbutiken RacingKTM SE 0747444535
12307 William Von Schantz Göta MS KTM SE   789   24
13105 Carl Andersson FMCK Skövdestombergsracing.seKTM SE     756321
1483 Lukas Wärn Göta MS KTM SE   65 60421
15317 Isak Österberg Botkyrka MKGolvbalans ABYamaha SE   24611 14
1628 Mattias Ojanperä FMCK SkövdeCEC RACINGKTM SE        1313
17137 Sebastian Strålin Laxå MKTeam Marin & FritidHusqvarna SE 7600000013
18315 Anton Rosendal SMK Gävle KTM SE 4502200013
19337 Arvid Karlsson FMCK Skövde Husqvarna SE   33   612
20215 Marcus Moilanen Göta MS Husqvarna SE 33011   8
2149 Edvin Hamnäs Linköpings MS Husqvarna SE        77
22306 Tobias Karlén Götene MK Husqvarna SE 60   0017
23216 Linus Ericsson Karlskoga EKTeam Ljunggrens MotorKTM SE     03306
24283 Klas Friberg Mockfjärd MKBiketownYamaha SE 51000   6
25151 Robin Bratt Kumla EF Yamaha SE 24      6
26292 Felix Anderlund Hallsbergs MK KTM SE     30205
27222 Emil Johansson FMCK SkövdeCEC RACINGHusqvarna SE 12100   4
28372 Lucas Bergström Solshesters MCKTeam Bloms MX RacingHusqvarna SE        22
29198 Kevin Burud Oslo Motorsportklubb Yamaha NO 00      0
29172 Kyle Flanagan South AfricaJohansson mpeYamaha ZA        00
3172 Anton Edin Göta MS KTM SE   000  00
31178 Christian Illidi NMK Aurskog-HølandIllidi Enduro TeamKTM NO 0000    0
31158 Christian Presterud NMK Aurskog-Høland Husqvarna NO      0  0
31149 Douglas Danfors Botkyrka MK KTM SE     00000
31188 Erik Holmberg Karlskoga EK Yamaha SE     0   0
3175 Hampus Görl Göta MS KTM SE   00   00
31399 Hugo Rosenquist SMK KolmårdenTeam Hojbutiken RacingKTM SE 0 00 00 0
31146 Håkon Nohr Rakkestad motorsportklubb KTM NO      00 0
3194 Joakim Pettersson Katrineholms MCCTeam Hojbutiken RacingKTM SE     00000
31340 Karl Eriksson Sala MSK KTM SE     0   0
31349 Leo Aaltonen Åsätra MK Husqvarna SE     000 0
31353 Lukas Rönning Försvarsmaktens EKTeam Yamaha Center VästeråsYamaha SE   00 0000
31150 Marcus Levin Örebro MK Honda SE     0  00
31362 Marcus Vestman ÖMK Motocross & EnduroTeam NDMX.seKTM SE   00 00 0
31247 Max Hansen FMCK FalunBiketownYamaha SE     0   0
31269 Mårten Anderberg Tibro MK Husqvarna SE   0     0
31330 Oliver Thorén Botkyrka MK Yamaha SE     0   0
31326 Viktor Eriksson Västerås MKTHF EnduroteamBeta SE   0000  0

  • English (United States), English (United States)
  • svenska (Sverige), Swedish (Sweden)