Serietabell Sverige Cup (Bredd, Guldhjälm (Nationell), Snowbike, Stock, Ungdom 12-14, Ungdom 14-16)
Tillbaka Skriv ut
select

Visa publikstatistik
  • S:a * Summa poäng innan borträkning av deltävlingar
  • S:a Summa poäng efter borträkning av deltävlingar
Mer detaljerad information angående kolumnernas innehåll visas genom att hålla musen över rubrikerna. På de kolumner som utgör ett resultat kan man klicka på rubriken för att se enbart den deltävlingens resultat.
Pl#FörareKlubbTeamFabrikatNatDelt. 1Delt. 2Delt. 3Delt. 4Delt. 5Delt. 6Delt. 7S:a *S:a
138 Alexander Forsberg Östersunds SSKTeam Motorhuset  SE  2522(7)(20)25(20)11972
136 Gustaf Lindgren Lingheds SKHaralds Racing Team  SE 25(7)(20)2225(14) 11372
321 Joel Nordholm Bollnäs MKTeam MotorCenterX  SE 20  2522(3) 7067
468 John Malmström Nyborgs SK   SE 1822(16) (18) 259965
5744 Niklas Hellgren Storumans SKTeam Yngvesson  SE 22(4)(5)16(8)18 7356
6118 Simon Lundström Infjärden Racing SKJanne Risberg Entreprenad AB  SE (12) (10)(10)1620188654
713 Anton Sandström Sorsele Skoterklubb   SE (5) 14 (10)16226752
850 Filip Höök Skellefteå MSTeam E-son maskin AB  SE  (5)18  22105550
9191 Pontus Berggren SMK Söderhamnsavdelning   SE  16(1)20 12 4948
10185 Axel Norberg Nyborgs SK   SE  12 14 (4)144440
1134 Sebastian Persson Bygdsiljum Motorklubbmerafritid.se  SE 61812(5) (2)(0)4336
12393 Rasmus Andersson Ljusdals MKTeam Gröning Ljusdal  SE 10(8)(7)1214(10)(8)6936
1317 Elina Öhman Tväråns Intresseförening Lynx SE  (3)8 12 123532
14179 Martin Johansson Lima MS Ski-Doo SE 1610(2)  6(6)4032
15241 Johan Anttila Nyborgs SK   SE    184 52727
16681 Albin Lundqvist Arvidsjaurs MSTeam Mellanströms  SE  125    2626
1728 Emil Karlsson Storumans SKTeam Yngvesson  SE (2)143  5(3)2722
18101 Jonathan Nilsson Norrbottens MS Boden   SE 3  2  162121
19199 Ted Lindborg Lingheds SKHaralds Racing Team  SE (4)  867(4)2921
2076 Edvard Moland Alta ssfMoland Racing  NO  20     2020
21440 Dennis Kangasmaa Nyborgs SK   SE   46(1)8 1918
2245 Hampus Melin Umeå AK   SE 14   21 1717
23155 Ørjan Solberg Valdres SSK   NO 8   5  1313
2466 Emil Hägg Norrbottens MS Boden   SE  6  3  99
25777 Sondre Wangensteen     NO     7  77
2647 Markus Söderqvist Arvidsjaurs MSTeam Mellanströms  SE       777
2759 Peter Blom Hagfors MS Lynx SE 7      77
2832 Albin Persson Bygdsiljum Motorklubb   SE  2 3  277
29322 Markus Nilsen Hattfjelldal SSFTeam Daleng  NO   6    66
30767 Simon Lundman Infjärden Racing SK   SE 1  4   55
3111 Olai Langland Reinsbakk NMK MelhusTeamRR Reinsbakk RacingArctic Cat NO    1   11

  • English (United States), English (United States)
  • svenska (Sverige), Swedish (Sweden)