Serietabell Trial SM (01. Senior Röd, 02. Senior Blå, 03. Senior Grön, 04. Senior Vit, 05. Junior Blå, 06. Junior Grön, 07. Junior Vit, 08. Ungdom Grön, 09. Ungdom Vit, Trial SM Junior Total, Trial SM Senior Total, Trial SM Ungdom Total)
Välj tävlingsklass
select
Trial SM Junior Total
Trial SM Senior Total
Trial SM Ungdom Total
Visa publikstatistik
Mer detaljerad information angående kolumnernas innehåll visas genom att hålla musen över rubrikerna. På de kolumner som utgör ett resultat kan man klicka på rubriken för att se enbart den deltävlingens resultat.
Pl
#
Förare
Klubb
Team
Fabrikat
Nat
Delt. 1 (Ale TK)
Delt. 2 (Kinna MK)
Delt. 3 (Sotenäs TC)
Delt. 4 (Tiger MK)
Delt. 5 (Partille TK)
S:a
1
3
Linus Almthén
Ale TK
Beta
SE
47
50
50
50
45
242
2
4
Daniel Andreasson
Ale TK
GasGas
SE
50
47
45
45
47
234
3
2
Fredrik Johansson
Tiger MK
TRS
SE
45
45
43
47
50
230
4
6
Kasper Riedel
Kinna MK
Vertigo
SE
43
43
47
43
39
215
5
11
Max Sundberg
Partille Trialklubb
Beta
SE
41
40
41
41
41
204
6
9
Lewis Timothy-Nyberg
Ale TK
Vertigo
SE
40
41
40
40
40
201
7
26
Mattias Bertilsson
Hillareds TC
TRS
SE
36
31
36
39
34
176
8
68
Conny Englund
Tiger MK
Beta
SE
32
35
31
37
28
163
9
22
Per Berggren
Tiger MK
TRS
SE
31
32
30
36
31
160
10
28
Lars Nordgren
Partille Trialklubb
Vertigo DL Rep.
SE
34
39
35
35
143
11
62
Anders Hake
Kungsbacka TK
Montesa
SE
27
27
28
31
21
134
12
103
Jörgen Olsson
Finspong TC
TRS
SE
26
26
27
32
16
127
13
23
Anton Jonsson
Sotenäs TC
Vertigo
SE
29
29
34
30
122
14
7
Max Mårtensson
Hillareds TC
TRS
SE
39
0
39
43
121
15
21
Albin Lindqvist
Tiger MK
TRS
SE
37
38
37
0
112
16
21
Adrian Carlsson
Finspong TC
TRS
SE
35
36
0
33
104
17
67
Fredrik Carlén
Finspong TC
TRS
SE
33
33
27
93
18
61
Lucas Mårtensson
Hillareds TC
TRS
SE
30
30
23
83
19
104
Lars-Ivar Westgaard
Föreningen Bofors Trial Team
Beta
SE
26
33
18
77
20
27
Oscar Alfredsson
Ale TK
Beta
SE
38
38
76
21
30
Per Nordlöf
Partille Trialklubb
Vertigo
SE
38
37
75
22
25
Björn Ross
Norrahammars MK
TRS
SE
33
36
69
23
69
Jan Hermansson
Sotenäs TC
TRS
SE
34
26
60
24
62
Magnus Forsberg
Ale TK
TRS
SE
28
29
57
25
66
Andreas Gustavsson
Finspong TC
TRS
SE
34
20
54
26
122
Tomas Hammarström
Kinna MK
Vertigo
SE
25
24
49
27
121
Hans-Carl Carlson
Sotenäs TC
GasGas
SE
24
23
47
28
101
Ken Ekman
Kungsbacka TK
Beta
SE
25
17
42
29
23
Wilmer Guvander
Tiger MK
TRS
SE
38
38
30
44
Hugo Warenius
Hillareds TC
Beta
SE
37
37
31
61
Robert Forsberg
Björkviks MC
GasGas
SE
35
35
32
24
Erik Strandborg
Kungsbacka TK
GasGas
SE
32
32
33
61
Johan Jillmyr
Ale TK
GasGas
SE
32
32
34
104
Max Wickman
Tiger MK
SE
30
30
35
70
Anders Carlstrand
Partille Trialklubb
Montesa
SE
29
29
36
102
Vojta Klecka
Tiger MK
Sherco
SE
29
29
37
90
Patrik Sundin
Ale TK
TRS
SE
28
0
28
38
65
Franz Löfqvist
FMCK Hässleholm
Montesa
SE
25
25
39
123
Roger Malmentun
Kungsbacka TK
Montesa
SE
25
25
40
63
Marcus Torkelsson
FMCK Hässleholm
Sherco
SE
24
24
41
71
Petter Von Sydow
Kungsbacka TK
Beta
SE
22
22
42
64
Lukas Gimfalk
Partille Trialklubb
GasGas
SE
19
19
43
102
Martin Hermansson
Kullings MS
OSSA
SE
15
15
44
29
Anders Källman
Hillareds TC
Vertigo
SE
0
0
44
105
Jonas Wall
Ale TK
GasGas
SE
0
0
0
44
12
Peter Alfredsson
Ale TK
GasGas
SE
0
0